Moštvo slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja v severnoameriški ligi NHL Los Angeles Kings se nekaj dni pred koncem rednega dela še krčevito bori za končnico.

Kralji so v noči na torek gostovali pri enem od tekmecev v zahodni konferenci Vancouvru in izgubili po kazenskih strelih z 1:2. Bolje so začeli gostje, saj je Dwight King zadel že v drugi minuti. Prednost so kralji zadržali do sredine zadnje tretjine, potem pa je izenačil Daniel Sedin. Podaljšek ni prinesel odločitve, tako da so o zmagi odločali kazenski streli.

Od šestih strelcev je bil nato uspešen le Chris Higgins, ki je za domače zadel v zadnji seriji in premagal Jonathana Quicka, pri kalifornijski ekipi pa so bili neuspešni vsi - vratar Eddie Lack je ubranil tudi strel Kopitarju ter nato še odločilnega Marianu Gaboriku.