Fantastično. Vitam in Barbara Kodelja svetovna prvaka
Po dveh srebrnih kolajnah zdaj osvojena še zlata

Ponedeljek, 4. Februar 2013 ob 09:43

Odpri galerijo

Parada plesa
Barbra Drnač
Iz tabora Plesnega kluba Pingi prihajajo odlične novice za slovenski ples. V petek, 1.2.2013, se je v belgijskem Antwerpnu odvijalo svetovno prvenstvo seniorjev III. Kot sta napovedala na državnem prvenstvu prejšnji vikend v Račah, sta se ga udeležila Vitam in Barbara Kodelja, ki sta iz PK Fredi prestopila v PK Pingi Maribor. Za to dejanje sta se odločila, ker pri Frediju ni bilo več parov, ki bi plesali za zvezo WDSF, pa tudi zakonca Bohak sta nama nudila veliko podporo na tekmovanjih, sta zaupala v interjuju v Račah. Alenka Bohak, ki je na tekmi v Antwerpnu ni bilo, bil je njen mož Branko, nam je sporočila: "Srebrno odličje sta osvojila kar dvakrat, in sicer 2011 na svetovnem prvenstvu v Monsu in 2012 na Mallorci, zato pa je osvojitev letošnjega zlatega odličja res velika zmaga. Konkurenca je bila izredno močna, 232 plesnih parov na štartu, v finalu pa dva finska plesna para, en ruski predstavnik, dva italijanska plesna para in seveda naša Vitam in Barbara. Odlično pripravljena, tehnično in kondicijsko, suveren nastop skozi celo tekmo, še najbolj prepričljiva v finalu. Tam se je pokazalo, kako dobro sta tudi psihično pripravljena, odločena za to, premagati dvakratnega svetovna prvaka in osvojiti prestižni naslov. Še zadnji quickstep in sledi mučno čakanje na razglasitev rezultatov. Slovenskega predstavnika med sodniki tokrat ni bilo, je pa pesti ob plesišču držal Branko Bohak. Njuni nemški trenerji - Kerstin Jörgens, Fred Jörgens in Rüdiger Knaack -  žal niso mogli biti prisotni, vseeno pa se jim Vitam in Barbara iskreno zahvaljujeta. Zadnje dejanje: stopiti na najvišjo stopničko in poslušati slovensko himno; bravo Vitam in Barbara in hvala za te res nepozabne občutke!" Vitam in Barbara sta po prespani noči pokomentirala tekmo iz svojega zornega kota takole: "Za naju je bila - po dveh srebrnih medaljah na svetovnih prvenstvih - želja zelo velika, se povzpeti na sam vrh stopničk. Samo od upanja do realnosti je pot zelo dolga ... Najine priprave so se stopnjevale od septembra 2012, z manjšimi presledki (selitev), tako da sva januarja trenirala  od 6- do 7-krat tedensko. Državno prvenstvo je bila generalka za naju, kjer sva lahko videla, kje še ne teče vse tako gladko. Vitam je na žalost v torek dobil virozo, tako da je v sredo moral ostati ves dan v postelji. V četrtek sva že potovala v Antwerpen. V petek zjutraj mu je po 10-ih urah spanja šlo že malo bolje. V dvorani sva bila ob 8.00 zjutraj, frizura in make up sta morala biti že narejena. SP se je začelo ob 10:30, prvo kolo je trajalo 2,5 ure. Treba se je bilo zelo skoncentrirati in disciplinirati, ker je bila pot do finala zelo dolga. Kot vsako leto so prišli v to starostno skupino spet mlajši pari, tako da je veliko tekmovalcev, ki so bili lansko leto polfinalisti, končalo tekmo že v kolu med 48! Z novo (neonsko rumeno) obleko sem štartala v kolu zadnjega med štiriindvajsetimi pari. To je prineslo novo motivacijo. V polfinalu je bilo od 13 parov še 9 Italijanov. Za finale so bili poklicani 4 finalisti lanskega leta in 2 nova para. V finalu sva dala vse od sebe - kdaj, če ne zdaj! Imela sva zelo dobro mentalno in fizično kondicijo vse plese. Potem je prišlo čakanje na rezultate. 6.-4. mesto je bilo razdeljeno! Stopničke! Finca sta bila 3. Ostala smo samo še svetovni prvak in midva. Se zgodovina ponavlja? Ne, drugi je bil svetovni prvak 2011/2012!!!! Najinih občutkov se ne da opisati z besedami. Sreča, ponos, smeh, solze! Bila sva na cilju ...HVALA vsem, ki ste naju na tej dolgi poti spremljali, posebno Branku Bohaku in pa tudi Luci Bussolettiju, ki sta celo prvenstvo navijala in naju bodrila!" Čestitamo res odličnima Barbari in Vitamu.