Na 21. mednarodni gorsko hitrostni avtomobilski dirki v Ilirski Bistrici je minuli konec tedna nastopilo več kot 160 najboljših evropskih voznikov, ki so številnim gledalcem pripravili pravi spektakel, tudi z obilico trčenj in nesreč, ki pa so se vse končale le z zvito pločevino. S četrto zmago na progi do Šembij je svoj sedmi naslov evropskega prvaka potrdil Italijan Simone Faggioli, v konkurenci slovenskega državnega prvenstva pa je slavil domačin Milan Bubnič. V soboto se mu je pokvaril dirkalnik, a so ga v ekipi čez noč usposobili:

Zelo napeto je bilo tudi v najmanjši diviziji 1, kjer je na koncu Andrej Prelc le ugnal Marka Grossija in Manuela Dessarda ter tako osvojil svoj tretji naslov prvaka.